Kurumsal

Kuruluşu 1910 yılına uzanan firmamız Adana’nın Karataş ilçesine bağlı Tabaklar köyü tesislerinde faaliyetlerini ilk günkü heyecanıyla ve azmiyle bir aile şirketi olarak devam ettirmektedir. Kurucumuz rahmetli Müslüm Doğru’nun manevi mirası ile üretimde kalite standartlarından ödün vermeyen firmamız bugün üçüncü jenerasyon yöneticileriyle tarla ve bahçe ziraati, hayvansal üretim, son yıllarda ise “Tarladan sofraya” konsepti ile güvenilir katkısız tamamen doğal sadece kendi çiftliğimizin sütünden süt ürünleri üretimi yapmaktayız. Tarla bitkileri üretim faaliyetlerini yonca, mısır ve diğer hububat grupları ile yem bitkileri olarak yaparken diğer yandan 17 farklı çeşit mandalina, greyfurt, limon nektarin gibi ürünler ile bahçe ziraatı yapmaktadır. 

Yıllar içinde büyüyen firmamız, 2011 yılı itibariyle de 2000 büyükbaş kapasiteli Damızlık süt sığırcılığı projesini hayata geçirmiştir. Projenin gerçekleşmesi ile birlikte çiğ süt üretimi, damızlık süt sığırı yetiştiriciliği, besilik hayvan yetiştiriciliği yapılan tesislerimizde 200 büyükbaş ile başlanan üretim; inanç, sevgi ve emek ile günümüze gelindiğinde kapasitesini 10 kat arttırarak mevcut büyüklüğüne ulaşmıştır.

Ülkemizin farklı yerlerindeki birçok yetiştiricinin hayvan ihtiyacını karşılayan, ihracata ve yurtiçi tüketime dair narenciye ihtiyacına süreklilikle cevap veren firmamız 2018 yılı itibariyle “sadece kendi işletmesinde” ürettiği sütünü şimdilik sadece Adana ve Mersin’deki ulusal ve yerel market zincirleri aracılığı ile ve “Kapıya Gıda” konsepti ile sektöründe öncü bir anlayışla müşterilerine sunmaktadır.  Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis