Mayalıyo Doğal Kefir Mayası

Mayalıyo Doğal Kefir Mayası, her yaş grubunun istediği sıklıkta severek tüketebileceği, Türk damak tadında, lezzetli ve doğal kefir yapma imkanı sunuyor. Mayalıyo Doğal Kefir Yoğurt Mayası ile Orta Asya Türklerinin 5000 yıllık buluşu, mucizevi sağlıklı yaşam içeceği olarak tanımlanan kefiri yapmak artık çok daha kolay.

Mayalıyo Doğal Kefir Mayası, eski metodlarla evde kefir danesi üretip, danenin canlı tutulması ile elde edilen kefirin zor ve meşakkatli sürecini ortadan kaldırırken, kolay, hijyenik ve doğal kefir elde etmenizi sağlar.

Tek kullanımlık 2 g’lık küçük paketlerde alım ve tüketim kolaylığı da sunan Mayalıyo Doğal Kefir Mayası ile hazırladığınız kefirin bir porsiyonu, minimum 2,5x10⁸ kob probiyotik mikroorganizma içererek ihtiyacınız olan faydayı sunar. Mayalıyo ile mayaladığınız kefiriniz içerisindeki faydalı canlı bakteri sayısından emin olarak ve güvenle tüketebilirsiniz.

Mayalıyo Doğal Kefir Mayası, hiçbir katkı maddesi, koruyucu ve GDO içermez.

Uzun yaşam iksiri kefir

Fermente bir süt ürünü olan kefir, zengin besin değeri nedeniyle adeta sağlıklı ve uzun yaşam iksiridir. Besin değeri yüksek, kıvamı ile koyu ayran veya bozaya benzeyen, hafif ekşimsi tadı olan, ferahlatıcı probiyotik bir süt içeriği olan kefir, sütteki tüm vitamin, minarel ve proteinleri içerir.

Doğal kefirin bir bardağı, günlük A vitamini ihtiyacınızın yüzde 10’unu, kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 30’unu ve C vitamini ihtiyacınızın yüzde 4’ünü karşılar.

Bilimsel çalışmalar, besin değerini artıran ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren kefirin kanserden korunmada da önemli bir fayda sağladığını göstermektedir. Barındırdığı probiyotiklerin etkisiyle enfeksiyonlara karşı vücut direncinin artırılmasında etken olan kefir hazmı kolaylaştırır, içerdiği A vitamini ile göz sağlığına katkıda bulunur. Kefir aynı zamanda vücuttaki fazla tuzun ve ödemin atılmasına, yaraların iyileşmesine ve kanamaları durduran K vitaminin üretilmesine yardımcı olur.

İçeriğindeki bol miktarda bulunan kalsiyum ve magnezyum ile uykusuzluk ve depresyonun önlenmesinde olumlu rol alan kefir, kemik hastalıklarında, yorgunluğun giderilmesinde, stres atılmasında vücuda yardımcı olur, beyindeki mutluluk (seretonin) hormonu salgısını artırır. Metabolizmayı hızlandıran ve yağların daha hızlı yakılmasını da sağlayan kefir, kilo vermek isteyenler için de önemli bir besindir.

Doğal kefir, her yaş grubuna ve çocuklara uygun bir besindir. Kefirdeki laktoz oranı süte oranla daha az olduğu için laktoza intoleransı olan kişiler de rahatlıkla kefir tüketebilir. 3 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerin günde 1 su bardağı, 6 aylık-3 yaş arası bebeklerin ise 1 çay bardağı kefir içmesi genel sağlığın korunması için yeterlidir.

Sipariş Hattı 05437880101


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis