Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası

Doğal yoğurt ve yoğurt mayasının sunduğu faydaların da ötesinde, vücudumuza çok daha fazla katkısı olduğu bilinen Bifobacterium ve Lactobacillus acidophillus dost probiyotik bakterileri de içeren Mayalıyo Probiyotik Yoğurt Mayası ile lezzetli ve doğal probiyotik yoğurt yapabilirsiniz.

Doğal yoğurt mayasını ve zengin probiyotik özelliğini bir arada sunan Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası ile her yaş grubunun istediği sıklıkta severek tüketebileceği, Türk damak tadında, lezzetli ve doğal probiyotik yoğurt yapmak artık çok kolay.

Probiyotiklerin vücudumuzda faydalı etkiler gösterebilmeleri için, bağırsaklara canlı olarak ulaşmaları gerekmektedir. Probiyotik bakteri içeriği zengin ve doğal bir yoğurt elde etmenizi sağlayan Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası ile hazırladığınız yoğurdunuzun bir gramı, en az 1x 10⁶ kob/g probiyotik bakteri içerdiğinden, size her seferinde doğal, faydalı probiyotik yoğurt yapma imkanı sunar.

Evlerde yoğurttan yoğurt mayalama ve probiyotik ilave etme yöntemi, mayadan mayaya aktarımı olduğu için beklenen faydayı vermemekte, her yapımda faydalı canlı mikroorganizma sayısının azalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle yoğurttan yoğurt mayalama, tat ve yapıda değişikliklere neden olmakta ve hiçbir zaman yoğurttan alınması gereken faydaları tümüyle sunmamaktadır.

Tek kullanımlık 2 g’lık küçük paketlerde alım ve tüketim kolaylığı da sunan Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası ile hiçbir fayda kaybı yaşanmaz, içeriğindeki vücuda dost canlı, faydalı mikroorganizmalar sayesinde her seferinde en doğal, probiyotik yönünden zengin yoğurdu elde edebilirsiniz. Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt mayası, eczane kanalı ile değil marketlerde ve doğal ürün satışı yapan noktalarda yer almasıyla, daha kolay ulaşılabilir ve daha ekonomiktir.

Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası, hiçbir katkı maddesi, koruyucu ve GDO içermez.

Sağlıklı bir beden ve mutlu bir ruh için probiyotik

Hekim Hipokrat (MÖ:460-370), bütün hastalıkların bağırsaklardan başladığını, insan vücudundaki olumsuz değişimlerin tümünün sindirimin kötü olmasından kaynaklandığını vurgulamıştır.

Sindirim sistemimiz için faydası büyük olan probiyotikler, vücudumuzda çalışan dostlarımızdır. Dış etkenlerden etkilenen vücudunuzdaki probiyotiklerin miktarı azalabilir. Bu da sindirim düzeninin bozulmasına neden olabilir. Probiyotik yönden zengin olan doğal Mayalıyo Doğal Probiyotik Yoğurt Mayası ile evde yapacağınız probiyotik yoğurt sayesinde, sindirim sistemi sorunlarınızı en aza indirmek için vücudunuzdaki probiyotik miktarına destek olabilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki bağırsaklar ve bağışıklık sistemi arasında sıkı bir ilişki vardır. Bağırsaklar güçsüz düştüğünde bağışıklık sistemimiz de zayıflar. İkinci beyin olarak kabul edilen bağırsaklar, vücut sağlığının yanı sıra ruh sağlığı için de çok önemli bir besindir. Pozitif ve negatif duyguların, hormon salgıları ile vücudun her noktası ile iletişim kuran sinir sisteminin merkezi yine bağırsaklardır.

Yanlış beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, bağırsaklarımızda bulunan zararlı mikroorganizmalar ve belirli antibiyotiklerin alınması veya kortizon gibi ilaçların kullanımı bağırsakların işini zorlaştıran faktörlerdir. Bağırsaklardaki dost bakteriler bu gibi etkilerin sonucunda azalır ve onların yerine zararlı bakteriler çoğalabilir. Şişkinlik, gaz, kramplar, kötü kokulu dışkılama bağırsakların stres altında olduğunun işaretleridir. Bağırsakların dengesi bozulduğunda bağışıklık sistemi de alarm vermeye başlar. Bağırsaklardaki bağışıklık hücreleri zarar gördüğünde alerji, romatizmal hastalıklar ve cilt hastalıkları gibi durumlar ortaya çıkabilir.

İşte bu noktada, sindirim sistemi gibi zorlu bir sistemde canlı kalarak, kalın bağırsağa geçerek burada kolonize olup çoğalabilen probiyotikler büyük öneme sahiptir. Son yıllarda ülkemizde de büyük ilgi gören probiyotik bakterilerin en büyük grubu ve en iyi bilineni yoğurtta bulunan Lactobacillus acidophilus bakterileridir.

Bağırsak hareketlerinin kontrolünde, ishal ve kabızlık sorunlarının çözümünde büyük etkisi olan probiyotiklerin aynı zamanda kolesterolün azaltılması, kolit ve kolon kanseri üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Sipariş Hattı 05437880101


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis