Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası

Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası, kendiniz ve sevdikleriniz için evde kolay, lezzetli ve doğal yoğurt yapma keyfi sunuyor. Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası ile her yaş grubunun istediği sıklıkta severek tüketebileceği, Türk damak tadında, lezzetli, doğal yoğurt yapmak artık çok kolay.

Yoğurdun yetişkinler ve bebekler için arzu edilen faydayı sağlayabilmesi için yeterli sayıda canlı faydalı mikroorganizma içermesi gerekmektedir. Yoğurttan yoğurt mayalama yöntemi, mayadan mayaya aktarımı olduğu için beklenen faydayı vermemekte, her yapımda faydalı canlı mikroorganizma sayısının azalmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle yoğurttan yoğurt mayalama, tat ve yapıda değişikliklere neden olmakta ve hiçbir zaman yoğurttan alınması gereken faydaları tümüyle sunmamaktadır.

Tek kullanımlık 2 g’lık küçük paketlerde alım ve tüketim kolaylığı da sunan Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası ile yoğurt yapımında hiç bir fayda kaybı yaşamaz, içeriğindeki vücuda dost faydalı canlı mikroorganizmalar ile her seferinde aynı lezzet ve kıvamda en doğal yoğurdu elde edersiniz.

Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası’nın bir paketi, Türk Gıda Kodeksi’nin yoğurtta olması gereken canlı milkroorganizma sayısı talebini faylasıyla karşılamakta, minimum 10.000.000 koloni oluşturan birim içermektedir. Bu nedenle Mayalıyo ile mayaladığınız yoğurdunuzun içerisindeki faydalı canlı bakteri sayısından emin olarak ve güvenle tüketebilirsiniz.

Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası, hiçbir katkı maddesi, koruyucu ve GDO içermez.

Şifa deposu ev yoğurdu

Hiç bir katkı maddesi içermeyen doğal Mayalıyo Doğal Yoğurt Mayası, barındırdığı faydalı canlı mikroorganizmalar ile besin değeri yüksek, şifa deposu bir yoğurt elde etmenizi sağlar. Mayalıyo ile hazırladığınız ev yoğurdunuzu düzenli tükettiğinizde vücudunuzun ihtiyacı olan çok sayıda besin ögesini birlikte alırsınız.

Anti-tümör özelliği bulunan yoğurt düzenli tüketildiğinde, bağırsak enfeksiyonlarına karşı vücut direncini artırır. Mide ve bağırsak enfeksiyonlarının engellenmesine yardımcı olur. Yoğurt, ishal ve kabızlık sorunları için en faydalı besinlerden biridir.

Yoğurt, kolesterol seviyesinin önemli ölçüde azaltılmasına destek olurken hastalık etmeni mikroorganizmalara karşı etkili olur. Şeker hastalığı, kalp hastalığı ve felç gibi hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır.

Protein yönünden çok zengin bir besin olan yoğurt, zengin kalsiyum içeriği ile de kalsiyum emilimini artırır, kemik ve dişlerin oluşumu ile gelişiminde büyük fayda sağlar. Vücudun gereksinim duyduğu başlıca minerallerden olan fosfor, magnezyum ve çinko yönünden de zengin olan yoğurt, B2 ve B12 vitaminlerini de içerir.

Anne ve bebeklerine doğal, vücuda dost yoğurt

Gerek annenin gerekse bebeğin gereksinim duyduğu besin ögelerini içerdiği için, gebelik döneminde yoğurt tüketimi önemlidir. İçerdiği protein ile büyüme ve kas kütlesinin oluşmasına katkı sağlayan yoğurt, 6’ıncı ayını dolduran bebekler için de çok zengin ve gerekli bir besindir.

Çocuklar hızlı büyüme süreçlerinde kemikleriyle dişlerinin gelişimi için kalsiyuma, hücre oluşumu ve vücudun büyüme fonksiyonunu için de proteine ihtiyaç duyarlar. Ev yoğurdundan günde bir kase tüketen çocuklar, ihtiyaçları olan günlük proteinin yaklaşık yüzde15’ini, kalsiyumun ise yaklaşık yüzde 25’ini almış olurlar.

Evinizde yapacağınız yoğurt, çocukların, büyüme ve sinir sisteminin sağlıklı gelişimi için ihtiyaç duyduğu B12 vitaminini sağlar. Sağlıklı bir cilt için antikor ve kırmızı kan hücresi oluşumunu destekleyen ev yoğurdu kas kasılması, böbrek fonksiyonu, sinir ve kas aktivitesi için gerekli olan fosfor yönünden de zengin bir besindir.

Çocukların ve her yaştaki yetişkinin sıklıkla ve keyifle tüketebileceği, Türk damak tadına uygun, lezzetli geleneksel doğal yoğurt yapmanız için Mayalıyo yanınızda.

Sipariş Hattı 05437880101


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis